| Anddddfressh a întrebat:

Help va rog! Nu știu ce sa mai fac, m-am îndrăgostit de o colega de serviciu. toată treaba este in felul următor:
Eu am 17 ani, ea 22.
Eu o plac, și ea ma place doar ca îmi tot spune ca o deranjează varsta, și ca ceilalți vor râde de ea.
Sunt foarte îndrăgostit de ea, tot incerc sa comunic cu ea, glumim, radem etc... uneori îmi mai taie creanga de sub picioare dar după revenim la normal.
Nu știu ce sa zic, ea crede ca eu nu ma pricep sa ii fac toate plăcerile, știți voi ce zic...
Dar eu am avut mai multe relatii în trecut și chiar știu ce sa fac și cum sa o fac sa urle de placere (;
Dar ea nu știe, și nici nu cred ca o sa ii pot zice asa ceva
Nu știu cum sa mai procedez cu ea sa fim împreună...azi i-am făcut un gest foarte frumos, mi au spus colegele ca i-au dat lacrimile...
Va rog, nu judecati, doar dați-mi idei...
Va mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu sunt mai macho de fel, daca as avea 17 ani si as sti ca ea ma place la fel cum o plac si eu, si totusi m-ar lua in ras ca nu ma pricep in pat, i-as zice ceva de genul " pedepesete-ma o noapte in camera ta, nu ma mai ameninta cu politia"
nu are nimeni de ce sa te judece, si eu am avut iubita mai mare de ani decat mine cand eram adolescent, insa si la tine s-ar putea sa se intampla ca si in cazul meu si anume vei afla ca relatiile de genul acesta nu au un final placut, de ce? pentru ca baietii mai mici de ani, nu prea se potrivesc cu fetele mai mari, asta daca nu vorbim de adulti, acolo treaba se schimba putin!
succes

| Violleta2022 a răspuns:

Mai astepta vreo 3-4 ani, sa mai cresti, ca tu esti inca adolescent, iar ea femeie matura.

| dullcat a răspuns:

Buna.E cam mare pentru tine... Daca te-a refuzat este mai intelept sa te retragi in mod elegant.Totusi, esti inca minor, iar interesele ei sunt canalizate catre barbati de aceeasi varsta sau chiar mai mari, nu pentru pusti de liceu.
,, Nu știu ce sa zic, ea crede ca eu nu ma pricep sa ii fac toate plăcerile, știți voi ce zic...
Dar eu am avut mai multe relatii în trecut și chiar știu ce sa fac și cum sa o fac sa urle de placere (;'' Ti-a dat ea de inteles asa ceva? Sau interpretezi tu cum vrei? Nu e vorba numai despre sex, e vorba de diferente uriase de mentalitate pe toate planurile.

Eu sunt sigura ca poti gasi pe altcineva mult mai potrivit, eventual de varsta apropiata.Bafta.

| mastadont a răspuns:

Nu judecăm dar nu prea avem cu ce să te ajutăm, cel puțin din câte observ eu problema e la tipă nu la tine, ea pare a fi nepregătită să înceapă o relație cu un băiat mai mic, și minor pe deasupra. În afară de a avea răbdare dacă crezi că merită nu ai ce să faci

| CLaludiu1234 a răspuns:

Dacă ea crede ca nu esti suficient de bun pentru ea si o intereseaza ce crede lumea despre voi, clar nu te place, asa ca încearcă sa o uiți cât mai repede, fiindca dacă te îndrăgostești mai tare de ea, o sa o poți uita tot mai greu după aceea

| anonim1920 a răspuns:

Mdaa,si eu daca m as pune in locul acelei tipe, m as gandi ca daca esti cu 4-5 ani mai mic decat mine, clar esti imatur si n ai ce sa mi oferi, mai asteapta si tu 3-4 ani si dupa? Sau stai cu fete de varsta ta?‍♀️