| Anonim0120 a întrebat:

Salut!
Sunt in clasa a 9 a si am o colega pe care o cam plac de ceva timp. Vorbesc mai mult cu ea pe la scoala insa prin mesaje cam deloc si nu stiu daca simte ceva sau nu... Tin sa precizez ca rade mai mereu la glumele mele si cateodata cand se intampla ceva prin clasa ne mai uitam unul la altul.
Nu stiu cum sa incep sa vorbesc cu ea prin mesaje sa nu creada ca sunt ciudat... sau sa-i confesez ca o plac deoarece mi-e frica ca dupa nu vom mai fi nici prieteni, fiind in aceeasi clasa. As vrea sa vorbesc mai mult cu ea si la scoala insa nu stiu ce sa fac...
Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: incepi prin a o saluta si intreba ce mai face, apoi o intrebi daca a avut timp sa-si faca temele, cum i-a fost ziua, samd.

| dullcat a răspuns:

Buna.O poti invita la un suc sau la o prajitura si atunci sa ii spui ca o placi mai mult decat ca pe o colega/prietena.Sa vorbiti in clasa e asa cu doua taisuri, poate fi misto sau poate fi un subiect picant pentru colegii nesimtiti care se vor lua de voi.Depinde enorm si de ce colectiv aveti.Bafta!

| vatadezahar24 a răspuns:

Invit-o la un suc și deschide subiectul acolo!