| Georgel1973 a întrebat:

Am radiat masina avand spațiu de depozitare, pot vinde aceasta masina(desmembrari, unei petsoane fizice pentru piese schimb)?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Practic, da.
Din moment ce ai predat numerele si ai scos-o de la impozite, nu o mai cauta nimeni. Te sfatuiesc totusi sa pastrezi tu actele. Cu omul poti face un contract de mana, cum ca ii vinzi auto marca x, seria x, nefunctional, sub forma de piese de schimb.

| Korkodeln a răspuns:

Da, nu uita sa mentionezi in contractul de vanzare-cumparare ca este nefunctionala, doar pentru piese.

| Georgel1973 explică:

Am o masina și nu o mai folosesc de 4 ani.am fost la primărie și am luat acte sa o radiez din circulație sa nu mai plătesc taxe pentru ea. actele de la primărie pentru radiere au fost date precum am spațiu de depozitare (in curte).
Pot s-o dau lapiese de schimb sau o țin în curte toată viata?