| Radu_8119 a întrebat:

Ce mi-ati putea spune desprea atestatul pentru scutere/mopede adica ce trebuie sa fac pentru a putea da examenul, cate ore de practica se fac si alte deastea.Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru moped nu ai nevoie de ore de practica ci numai de ore de teorie(legislatie rutiera), deoarece nu se cere permis de conducere ci numai dovada absolvirii unui curs de legislatie rutiera. Numai bine!

| xutsu a răspuns:

16 ani impliniti, 100 ron, buletin de identitate, te duci la o sc.auto,te inscri,eventual te programeaza pe baza de telefon,faci cateva ore, intr-osaptamana te programeaza si in urma unor intrebari elementare, mai uzuale de circulatie-i-ti ei cursul de legislatie.Vant din spate!