| Bonux a întrebat:

Mi-am cumpărat un parfum Calvin Klein, Reveal din Douglas, Gold Plaza, Baia Mare! Parfumul ma costat 180 lei, 30 ml. M-am dat cu el si ma tinut doar 1-2 ore. Pentru un parfum de firma, original nu e posibil ca sa te tina doar atât. Deci m-am dat si cu testerul si testerul ma tinut 1 zi iar parfumul in sine doar 2 ore. Cum e posibil asa ceva? Exista vreun dubiu ca parfumul sa fie contrafacut? Daca l-am luat dintr-un magazin cu pretenti. Eu am rămas socat. Parfumul nu a avut nici măcar intensitatea care la avut testerul.

3 răspunsuri:
| nukulik a răspuns:

Clar e fake. Du-te/suna la cei de la Oficiul pentru Protectia Consumatorului si arate-le sticla impreuna cu bonul fiscal. Nu e normal sa se intample asa ceva, mai ales ca nu ai dat putini bani pe el. Succes!

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie fake. Si prietenul meu a folosit o perioada un parfum tot de la Calvin Klein si il tinea toata ziua.
Rezistenta parfumurilor depinde si in functie de ceea ce sunt. Daca este apa de toaleta (eau de toilette) o sa dureze mai putin, opt, noua ore. Daca este parfum (eau de parfum) dureaza si dupa ce iti faci dus si a doua zi.
Oricum ar fi, doua ore este mult prea putin. Esti sigur ca nu te obisnuiesti tu cu mirosul si poate nu il mai simti?

| Voro a răspuns:

In general testerele sunt mai ''dure'' ca sa-ti zic asa, pentru a atrage, intelegi ce zic. Cel mai probabil fapt e ca parfumul sa fie fake.