| Mihhaii16 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 9-a. Am o problema la istorie, de când am început anul școlar am intrat cel puțin 2 luni la oră. Acum la sfârșitul anului colegii mei au 3 note iar eu niciuna. Diriga mi-a spus ca, chiar daca intru sa mă asculte sa imi pună 3 note s-ar putea sa nu trec fiindcă am lipsit mai mult de 50% din orele de istorie pe care le am. Adică dacă am istorie 38 de săptămâni iar eu nu intru 19 săptămâni rămân corigent la materia respectivă. Este adevărat?

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Dacă profesoara este înțelegătoare îți va încheia media! În acest caz depinde strict de ea! Cu dansa trebuie sa vorbești

| DonMoldo a răspuns:

Depinde eu am avut o colega care a lipsit tot anul si a venit in ultima luna la liceu si a trecut. Dar avea scutire medicala pentru ca avea copil. Iti sugerez sa te duci macara astea 4-5 saptamani cat mai sunt

| Cipi1212 a răspuns:

E posibil. Absențele sunt periculoase pentru elevi.