| HaibaoM a întrebat:

Stie cineva cum pot sa scap de white screen of death? Uneori cand ma joc pe pc mi se inchide brusc calculatoru si apare un ecran alb. Am incercat tot de pe net: sa updatez driverele, sa dau update la windows, sa intru in safe mode etc, dar tot apare. Mi-am si luat mai multi rami fiindca aveam 100% memorie folosita. Acum am 30%, dar tot imi pare ecranu alb. Este de la sursa? A mai dat cineva de asa ceva?
PS: Calculatorul meu s-a dus din garantie, deci nu-l pot duce acolo

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Cauzele pot fi foarte multe... depinde de ce jocuri joci pentru ca e posibil sa faca asta daca ai pc slab pentru acele jocuri, sau ai probleme cu supra incalzirea, sau ai o componenta care e pe cale sa se strice asa ca nu functioneaza in parametrii normali etc