| DyaBeiib98 a întrebat:

Heii.Se apropie Pastele si as vrea sa ma spovedesc dar din cate am inteles eu e necesar sa tii post ca sa te spovedesti? Daca da, de azi m-am apucat si stiu ca trebuia sa o fac mai din timp dar se mai poate rezolva ceva? Multumesc. happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da o spaga, poate te baga in fata popa, ce nu fac aia pentru bani

| milan9 a răspuns:

De spovedit te poti spovedi la orice ora din zi si din noapte, conditiile tinand doar de sinceritatea, dorinta da cainta, de regretare si de schimbare in bine a vietii. Postul nu este o conditie sine qua non pentru Spovedanie, ci doar pentru Impartasanie (si asta pentru a constientiza intr-o mai mare masura importanta primirii Sf. Impartasanii).

| Moisie a răspuns:

De spovedit te poti spovedi si fara sa ti post, pentru ca securistul din biserica imbracat in negru cu odajdii aurii iti va primi cu bucurie autodenuntzul si fara sa tii post, si cu bucurie ca are noutati de reportat la SRI-ul care ii plateste colaborarea!