| Elena1234456 a întrebat:

Ati tinut vreodata post negru? Am inteles ca este o buna metoda de detoxifiere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

O data pe an si nu mai mult de o zi e OK, cu conditia sa bei apa si sa nu ai boli care contraindica postul negru. Chiar si Biserica le interzice bolnavilor postul.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Postul negru este periculos pentru neiniţiaţi. Pentru detoxifiere este bun şi un post normal.

| dididedediu a răspuns:

Grave encounters ii facut pe fapte reale se ii cel mai tare

| alexmyhay95 a răspuns:

Postul negru inseamna sa nu bei sa nu mnanci nimic timp de 24 de ore
e o buna metoda de slabit

app nici ceva legat de xxx nu se face sau se zice in timpul postului

| Rotaru_Laurentiu_1990 a răspuns:

Nu am tinut niciodata post negru dar pentru femei este o buna metoda de dieta si o sa fi si credincioasa.