| Biancaaa6729 a întrebat:

Dau funda.
De 2 saptamani am o stare generala proasta, adica nu ma simt bine, dimineata am putina febra uneori si ma simt obosit. Acestea, dupa o viroza respiratorie.
Ce as putea sa fac? ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

O dereglare în aportul de substanțe nutritive și / sau vitamine. Încearcă să-ți îmbunătățești alimentația cu fructe și legume proaspete și eliminând dulciurile și prăjelile pentru un timp. Crește-ți și activitatea zilnică, mergi pe jos mai mult, evită pe cât posibil mașina, tramvaiul sau liftul și bucură-te mai mult de compania prietenilor. Ieși din casă atunci când e însorit și petrece cât mai mult timp afară.

Dacă în 3-4 zile nu îți revii, fă-ți un set primar de analize ca să vezi exact ce carențe ai.

Oricum, e normală reacția corpului în această perioadă de tranziție iarnă-primăvară, după ce a fost slăbit de o viroză.

| crynys a răspuns:

Astenie de primavara ia un complex de vitamine