| Madalin1846 a întrebat:

Bună ziua. am vopsit o pe mama azi si am atins ecranul telefonului cu manusa murdara de vopsea pe folia de silicon. aveți vreo idee cu ce aș putea șterge petele de pe ecran acum ca s-au uscat? pentru ca inițial nu am băgat de seamă.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca cu putin detergent de vase sau acetona.Pe cea din urma vezi sa o aplici cu un betisor de urechi, cu grija, sa stergi doar pata(initial fa o proba), ca altfel se poate matifia folia daca intinzi aiurea pe tot ecranul.