| GabrielaCriss a întrebat:

Cu ce pret as putea vinde un laptop Acer cu temperatura la procesor de 90 de grade maxim?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cu cat l-ai cumparat, cand l-ai cumparat si cum arata acum.
Vezi cat costa acum un laptop la fel, imparte pretul la 7 si inmulteste rezultatul cu perioada in ani ramasa pana la 7 si acela este un pret estimativ. Mai adauga cca 300-400 lei la acest pret, ca sa poti lasa la negociere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa stim si ce componente are. Pentru asta ia de pe net CPU-Z: http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Vezi ca sus in dreapta scrie "1.69.2 setup, english". Il instalezi si apoi te uiti la toate componentele si iei si scrii aici denumirea si modelul. In felul asta te putem ajuta.
Daca nu te descurci poti sa spui denumirea. Exemplu: Acer Aspire x61453

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare rau dar n-am gasit asa ceva pe net.

| darrio2007 a răspuns:

Laptopurile nu se vand in functie de temperatura.