| StefanescuDaniel a întrebat:

Buna ziua stimati colegi! As dori sa ma sfatuiti si pe mine daca puteti explicandu-mi daca ar fi bine sa fac ceea ce m-ar bate gandul sa fac. Situatia e in felul urmator : Eu in momentul de fata detin doua telefoane si anume un Samsung S23 Plus si un Samsung S23 Ultra. Precizez faptul ca toata viata mea, de cand imi cumpar telefoane mobile singur doar mobile de la Samsung am avut. O cunostinta pe care as vrea sa o ajut, fost tovaras din copilarie are de vanzare un Iphone 15 128 gb sigilat care vrea sa il vanda cu 3000 de lei pentru mine si un Iphone 12 128 gb cu bateria 100% care mi l-ar da cu doar 1000 de lei fiindca are nevoie de bani. Problema este ca nu stiu ce sa zic si ce sa fac deoarece in viata mea nu am folosit mobile de la Apple. Merita sa ii cumpar macar acel Iphone 12 ca sa il ajut, sau sa o las balta mai bine situatia asta?

4 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Iphone 12 este un telefon f bun. Exista putine diferente intre el si 15.
Are acelasi ecran, aceeasi rezolutie aceeasi luminozitate, acelasi IOS, aceleasi functii.
15 are o camera cu mai multi mpixeli dar este mai mult propaganda.numărul de megapixeli de la camera foto nu înseamnă neapărat calitate.

| Cipi1212 a răspuns:

Samsung e un telefon bun. Nu știu ce să zic despre mobilele Apple. Dacă îți garantează că sunt bune ca cele de la Samsung poți încerca să îl ajuți.

| Buzi213 a răspuns:

Mai bine sa o lasi balta, e greu sa te adaptezi de la android la IOS si te tenteaza sa renunti la telefon pentru ca nu te poti obisnui. Las-o balta mai bine.

| milliongirl a răspuns:

Ajuta-l si cumpara-le tu si revindele tu relaxat. Ti-ai ajutat prietenul si ai facut cateva sute de lei.