| alecul2004 a întrebat:

De ce statele ex-iugoslave (Serbia, Bosnia, Muntenegru...), Albania și Republica Moldova permit intrarea cetățeniilor UE doar ci cartea de identitate, iar Ucraina nu permite, fiind nevoie de pașaport, acest lucru fiind valabil înainte conflictul armat cu Rusia

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permit aceasta deoarece UE sau fiecare stat din UE are intelegeri cu fiecare dintre aceste state pentru recunoasterea actului de identitate ca act valabil pentru calatorii in strainatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare stat își face propria lege ai au propriile acorduri cu UE

Țările amintite de tine profita și mult de pe urma turiștilor ue

| jussia a răspuns:

Widziałem, że ludzie są całkowicie ważni. Możesz odwołać się do dzwonków bez zostawiania informacji na https://dzwonkimp3.com/.