| archenemy a întrebat:

Salut, ce pot sa fac daca imi place de o fata de la o alta clasa? Ea nu prea iese pe holuri si mie mi-e rusine sa vorbesc cu ea. Nu imi spuneti sa ii cer nr de telefon si din astea ca nu pare genu'. Se termina scoala in cateva saptamani si eu nici nu stiu cum o cheama. Ma ajutati va rog sa ma imprietenesc cu ea treptat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei inima in dinti si mergi sa o saluti, sa ii vorbesti, ca vine altul si ti-o fura, daca tu nu faci nimic.

| mastadont a răspuns:

Hmmm fată timidă... Există o soluție care sigur o va impresiona plăcut și vei începe relația cu ea cu dreptul. Cumpără un buchețel de flori la care lipește un bilețel pe care să-i scrii câteva cuvinte Te plac și vreau să ne cunoaștem, hai în pauză pe hol... vezi tu ce scrii că ești băiat deștept. Il pui frumos în bancă înainte de prima oră, și sigur va ieși să se întâlnească cu tine. De acolo intri în vorbă, îi faci complimente, arată-i că o placi dar nu o sufoca cu asta. După aceea mingea e în terenul ei, vezi tu cum reacționează și cum evoluează situația.
Orice fată sau femeie va aprecia mereu un bărbat sigur pe sine și care știe ce vrea de la ea, iar romantismul este un gest care rareori dă greș. Prima dată e mai greu. O să îți fie frică, o să-ți tremure mâinile și genunchii de emoție, poate o să te și bâlbâi, dar încrederea în sine și experiența vin cu timpul, îți garantez că și ea va trece prin aceleași emoții ca și tine după primirea bilețelului. Au englezii o vorbă, fake it till you make it. Adică prefăte că ai încredere în tine, că te simți în largul tău chiar dacă ție îți tremură picioarele ca piftia și vei ajunge la un momentdat chiar să ai încredere în tine.
Hai baftă și curaj că nu mergi la război.

| vatadezahar24 a răspuns:

Încerci să deschizi o conversație cu ea! Ca și cum ai vorbi cu un coleg sau colegă. Astăzi o conversație, mâine alta, și treptat o sa îi poți avea contactul 100%, fie nr de telefon, fie insta-ul, doar trebuie sa ai curaj! Multa baftă!

| torA122022 a răspuns:

Află de la alții dacă are insta sau alte rețele de socializare...scrie-i și vezi ce iese)