| AnaMarieta a întrebat:

Buna seara tuturor! voi ce credeți? cine înșeală o data mereu o va face?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In Romania e o traditie inselatul

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,sunt mai multe situații:
Cei care înșeală din cauza mediului familial toxic in care au crescut, mai exact, caută instabilitatea, iar dacă nu o au, o fac.Chestia asta se poate vindeca, iar dacă acea persoana scăpa de traumă, nu va mai înșela.

Mai sunt și cei profitori care dacă nu au ce vor ei, vor căuta în altă parte, chestia asta nu se poate vindeca.Aici nu mai există șansa.

Mai sunt și cei care înșeală pentru că nu mai exista diversitate sau că a murit relația.Aici lucrurile nu pot altfel, decât un mare NU!
Chiar daca spune că te iubește și așa, alegerea de a te schimba a fost una gândită.

Și ar mai fi și cei narcisiști care umbla cu mai multe, iar, un mare NU!
Narcisiștii sunt cam cei mai nocivi din aceasta listă.
Mare grija cu ei!

| VoidEternal a răspuns:

Când e vorba de oameni nu exista reguli universal aplicabile. Deci nu.

| VoidEternal a răspuns:

PS pentru cine mă ignora:

Toți incompetenții care au lucrat și ei 3 luni in străinătate nu mai au loc de bășinile din ei și transformă orice c@cat in "Vai, așa e in Romania."

F¹¹ck off către oriunde e altfel și întrerupe orice contact cu România și românii dacă te deranjează așa de tare.

| Dragobeta a răspuns:

Desigur. Odata facut primul pas...