| Paulapetre a întrebat:

Buna,daca un profesor nu a pus absente tot anul, poate pune la final in iunie absențele pe lunile trecute în catalog?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, poate pune toate absentele la un moment dat, odata ce si-a notat elevul si data cand a absentat.

| Hyperion7 a răspuns:

Da!
Motivul e simplu, când i se va face un control, va fi tras la răspundere!
Adică dacă tu ai absentat la toate materiile, cu excepție la proful respectiv, va fi sancționat.
Și cum nimeni nu-si dorește sancțiuni, știi și tu deznodământul
Eu as fi mai atent pe viitor!