| NyHyLySM a întrebat:

Bună dimineața
Am o problemă pe care încerc să o rezolv de când mă știu.
De fiecare dată când încerc ceva nou. Nu iese nici dacă îl repet
Degeaba încerc de atâta timp să fiu bun la ceva când nu sunt bun la ceva
Ba am tot timpul stării proaste Ba am tot timpul nervii
Încerc dar tot nu fac nimic de anii de zile
Pur și simplu nu sunt bun de nimic iar și iar
Nu mi merge nimic și nu pot să fac absolut nimic
Nu văd niciun un sens în genul ăsta de (integrare în sistemul social/muncă) bussines sau alte vrajeli, cum pot sa fac ceva la care chiar să mă descurc daca tot nu pot sa o fac? Pur și simplu nu pot.

Nu văd niciun rost în toate astea.

1 răspuns:
| Madaxo97 a răspuns:

Nu exista nu pot, repeți până iți iese, si de 20 ori daca trebuie, de exemplu cu gătitul, daca nu ai mai facut asta e normal sa nu iți iasă mâncarea din primele cateva încercări, lasă nervii si ia totul cu calm ca normal ca nu iese cu nervi. Acum depinde si la ce anume te referi tu ca nu iți iese, poți sa faci niște cursuri extra daca nu te pricepi la ceva anume. Sau daca nu esti interesat pe partea asta de business, muncă, caută sa faci altceva care te-ar putea pasiona, cum ar fi sa te faci fotograf, videograf, hairstilist, bucătar, șofer chiar, trebuie sa fie ceva acolo la care sa te pricepi si sa iți si placa, doar ca nu ai descoperit încă.