| Jeguldesubunghii a întrebat:

Salut, am văzut de când am acces la internet că utilizatorii acestui site sunt serioși (trolli). Nu credeam vreodată că am să pun o întrebare pe această platformă, dar sunt aici.
M-am uitat la toate site-urile posibile (mai puțin pe dark net pentru că nu am Tor pe telefon și îmi este și lene să-mi deschid PC-ul) la răspunsurile la următoarea întrebare: "De ce cct n-am prieteni?", și răspunsurile erau precum programul nou de la CN, la fel.
"FI drăguță cu ceilalți" "Fi mai atrăgătoare" "Învață" și cam atât n-am mai citit că îmi venea să plâng, să mă uit în oglindă și să plătesc daune morale.
Mi-am scris în minte câteva răspunsuri la acea întrebare ce nu are un răspuns găsit de aproape 19 ani de zile și m-am gândit că poate n-am prieteni din cauza faptului că aveam față de consumator Pall mall, sau că mi-am petrecut luna iulie cu doamna profesoară de matematică sau că fac foamea cu eugenii Croco, etc.
Ideea era că am incercat să interacționez, însă când îmi deschideam gura eram realmente incoerentă și lipsită de logică în creier (aveam căștile în urechi în multe cazuri sau mă gândeam la o lobotomie). Plus că am fost acuzată indirect că eu put deși mă spăl în fiecare dimineață atât sufletește (ascult Japan și Fuego) cât și fizic (folosesc apă și 2 geluri de duș, mă dau și cu parfum) că să nu mai zică consumatorii SHEIN că put.
Oare put pe bune și nu-mi dau seama?
Oare sunt prea proastă încât este necesar un conținut exclusiv cu gesturile mine și perlele spuse tot de mine?
Am stat mută pentru că mă simt cu musca pe căciulă din cauza necunoștinței mele la matematică, literatură, fizică, economie, biologie (encefalul e la sistemul nervos central), muzică (nu ascult decât Ochii din umbră), desen (voiam să-l desenez Pe David Sylvian și mi-a ieșit prințul din Shrek), chimie (Benzo de Iwan2C), etc.
O altă problemă este că eu cred că iubitul meu s-a cuplat cu mine fiindcă n-am avut alternative. Pe scurt este similar cu protagonistul din GTA 3 (nu e mute dar are aceași îmbrăcăminte și seamănă puțin fizic) și uitându-ma la profilul său am observat că urmărește tipe cu o capacitate de nedescris (in sensul cel bun), cu un corp bine făcut și sănătos și o personalitate superbă.
Ce a văzut la mine? Că ascult piese din GTA vice city?
Că a prins oportunitatea să ia o virgină prostuță?
Nu înțeleg.

Nu știu dacă ați înțeles ce am scris mai sus (dacă ați avut răbdare să citiți) dar nu e o problemă că nici eu nu știu ce am scris.

Vă rog să-mi dați un sfat pentru ambele ptobleme (pot fi și la mișto măcar să am un zambet pe buze timp de jumătate de oră).

O zi bună vă doresc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai alt cont acum?

| johnnny123 a răspuns:

Dacă înțeleg corect, problemele la care cauți soluții sunt
1) "De ce cct n-am prieteni?"
2) "cred că iubitul meu s-a cuplat cu mine fiindcă n-am avut alternative"

Sincer, nu știu care sunt soluțiile/răspunsurile.

Dar, după ce ți-am citit întrebarea, știu că modul în care te exprimi și tendința ta de a sări de la o idee la alta sunt oarecum bizare. Dacă și comportamentul tău în lumea reală este la fel, poate ar trebui să începi de acolo.

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai modul de gandire similar cu al meu si iti inteleg chinul social. Trebuie sa intelegi ca modul tau de gandire si de abordare a lucrurilor nu este cunoscut de ceilalti si anumite intentii ale tale vor fi interpretate gresit. Prima data trebuie sa iti analizezi propriul caracter. Sa vezi ce fel de om esti. Melancolic, sangvinic, flegmatic sau coleric. Dar cum nu suntem toti 100% doar una dintre ele, este foarte probabil sa ai anumite calitati si defecte de la fiecare categorie in parte.
Deci ca tu sa poti comunica in mod eficient cu ceilalti, ai nevoie sa:
1. Te cunosti pe tine
2. Sa-i cunosti pe cei din jurul tau (comportament, tip de personalitate, mod de gandire, etc. )
3. Sa iti imbunatatesti calitatile
4. Sa lucrezi la diminuarea defectelor.
Astea le poti face si de acasa cu apropiatii tai, gen parinti, alte rude, prietenul tau, etc. Sau sa vizitezi un psihoterapeut.
Pentru pasul 1 si 2 te pot ajuta eu. Aici ai un link cu o carte care te ajuta foarte mult la capitolul personalitate si modul de a gandi al oamenilor.
https://www.google.com/......ttps?/aclk
Niciodata nu ai sa reusesti sa te integrezi in societate daca abordezi lucrurile doar din perspectiva ta si nu lasi loc si pentru alte perspective sa te ghideze. Eu unul asa mi-am dat seama de multe lucruri pe care le faceam gresit si de altele de care puteam sa profit cand aveam ocazia, dar nu am putut, pentru ca gandeam doar din perspectiva mea.
La pasii numarul 3 si 4 depinde de tine si de vointa ta. Daca nu iti doresti din tot sufletul sa dai tot ce poti, nu ai sa schimbi mare lucru in viata ta.

| Konstantinos99 a răspuns:

Welcome to 2024 anul evolutiei, sti am fost recent la o conferinta si sti ce a zis parintelele HAHA cu cat ai mai multi prieteni in digital cu atata nu ai in realitate cu cat stai mai mult viata sociala(digitala) cu atat nu ai parte de viata reala. Asta e faza, fi pozitiva zambeste si apreciaza orisice.Partea cu iubi, l-ai placut, tea placut, ai facut o alegere de acum trecutul pe chestia asta nu trebuie sa conteze, l ai ales ca e cel mai bun, aia inseamna iubit, de acum familie si la ce evolutie...(" avem sper sa vina razboiul sa mai spele mintile idioate si mentalitatile europene care ne transforma in indiferenti")