| Tony998 a întrebat:

Am o intrebare! Pentru unii va fi prostasca si pentru altii nu. Cer seriozitate! Problema mea este : Maine plec, cu, colegii in excursie de 2 zile. Plecarea se face la 7:30 AM si pentru a ajunge la punctul de plecare trebuie sa ma trezesc la 6:20 AM. Eu nu prea pot sa ma trezesc asa de devreme si imi este frica sa ratez aceasta excursie cu, clasa. Ce ziceti daca nu as dormi in aceasta noapte si sa beau o cafea? Cer raspuns la aceasta intrebare si daca se poate, o solutie! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu e o idee buna.Cel mai bine e sa incerci sa adormi mai devreme. daca stai treaz, o sa ai creierul obosit si maine o sa fii ca o leguma sau risti sa te fure somnul si chiar nu o sa mai auzi telefonul dimineata.

| Violleta2022 a răspuns:

Ideea cu cafeaua si statul treaz este cea mai proasta posibil, pentru ca maine ti se va face rau de la oboseala si in loc sa te bucuri cu colegii de excursie, vei sta in masina, posibil vei voma si te va durea capul.
Mergi al culcare si pune ceasul sa sune, sau spune-le parintilor sa te trezeasca la ora 6 dimineata!

| Ara997 a răspuns:

Ce -ai zice sa-ti pui o alarma sau sa rogi pe cineva de incredre sa te sune. dimineata?
e posibil sa stai treaza si la 4 dimineata sa pici ca musca. si siguri o sa dormi tun la 6
sau eposibil sa fii zombi maine adica chioara de somn sa nu te poti bucura de excursie sa pici din picioare etc.
roaga pe cine invarsta sa te sne dimineata ca moshnegii in neneral nu au somn, dar vezi sa nu uite. ca nu au nici memorie de la o varsta
distractie placuta