| Aaa13579 a întrebat:

Voi credeti in vise, despre semnificatia acestora?

Eu de exemplu am visat ca in loc de manechinul de la traseul aplicativ mai era o persoana decedata uhm, m-am simtit toata ziua ciudat hah

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Visele sunt aglomerări de gânduri, imagini și sunete.
De asta visele par sa nu aibă foarte mult sens, pentru că sunt gânduri combinate cu chestiuni ce țin ziua precedentă ori de trecutul îndepărtat.
Așa că nu ar trebui sa le dai multa importanta viselor, oricum nu-ti pot face rău*

*Cu excepția paraliziei in somn care nu e vis, dar nici nu ești treaz și da, de la care poți muri de spaima.

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu nu cred in vise. In general ele sunt rezultatul unor intamplari recente, sau traume. Nu simt nevoia sa le interpretez niciodata.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Stai linistita,visele vin fie din gândurile tale, adică te gândești toata ziua la ceva și seara visezi acel lucru,vin fie de la diavolul,visele care te tulbură, sau vin de la Dumnezeu, de obicei Dumnezeu te înștiințează ceva în vis, cum m-a înștiințat pe mine ca voi pleca de unde am lucrat, și după câteva săptămânile la acel vis mi-am băgat demisia, și acum aștept pe cineva sa ma sune la orice ora, pentru a-mi spună dacă ma angajează sau nu