| Aaa13579 a întrebat:

Voi cu ce va epilati?
Eu foloseam un aparat insa imi lasa fire mici si vizibile si nu mi prea mai place, in special pe picioare

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Epilarea cu ceara calda, este cea mai buna si mai sanatoasa metoda, fiindca smulge parul din radacina si cel putin 3-4 saptamani nu ai nevoie sa faci nimic, pana creste parul din nou.

Aparatele de ras nu sunt forme de epilare, ci de taiere (ras, barbierit) a firului de par, de la suprafata pielii, deci parul creste inapoi in cateva zile.

| mastadont a răspuns:

Cu cremă e cel mai simplu. Citește însă cu atenție instrucțiunile de folosire și nu lăsa pe piele mai mult decât este indicat.

| vatadezahar24 a răspuns (pentru mastadont):

Crema nu epilează?

| mastadont a răspuns (pentru vatadezahar24):

Existtă creme depilatoare care înlătură părul pe cale chimică. https://www.emag.ro/search/crema+depilatoare

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu folosesc aparatul Ulike. E un preț destul de mare, dar merită toți banii. Dupa 6 luni de utilizare deja nu mai am par aproape deloc in nicio zona happy

| ILikeBlackCats a răspuns:

Eu nu ma epilez. Am parul de pe corp foarte scurt si blond, deci no worrieswinking

| DeeDee817 a răspuns:

Cu ceara calda. Mie in unele locuri nu mai îmi creste

| vatadezahar24 a răspuns:

Aparatul Braun! Nu este cel mai ieftin dar își merită prețul.