| Domnulfrumos25 a întrebat:

Salut,tatăl meu zice ca ar avea o pensie privata la Ţiriac bank,întrebarea mea este dacă el poate să se ducă și să scoată tot ce a strâns acolo, are 40 de ani și nu a ieșit la pensie

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Dacă este vorba de pilonul II nu poate să scoată ceva de acolo. Doar în caz de deces familia poate retrage sumele contribuie. Tatăl tău va beneficia de contribuție abia atunci când va avea vârsta de pensionare.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e vb de pilonul 2 nu ii poate scoate.
Dacă e vb de pilonul 3 poate scoate după o anumită perioada de cotizație.