| Krs123153 a întrebat:

Buna seara, TPU. A inceput sa imi creasca parul pe spate si ma cam deranjeaza. Sunt baiat dar nu suport parul. Cum pot scapa de el? Prin operatie cu laser este indepartat definitiv?

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Si eu sunt baiat si nici eu nu suport parul, dar din fericire eu nu am par pe spate, ci doar pe picioare, dar ma epilez o data pe saptamana, deci am scapat si de problema aia, oricum, un tratament de epilare definitiva a parului te-ar ajuta sa scapi definitiv de par. Bafta!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu este indepartat definitiv, insa va deveni mult mai rar si efectele sunt mult mai vizibile comparativ cu alte metode precum ceara, epilatorul sau lama de ras.

Totusi, nu te infige la tratament cu laser pana nu esti sigur ca ti-a crescut tot parul de pe spate. Tratementul cu laser trateaza numai firele in crestere. Deci daca ai anumite fire care inca nu sunt active din cauza faptului ca esti inca prea mic, nu vor fi afectate si peste cativa ani s-ar putea sa trebuiasca sa faci un alt tratament pentru firele respective.

Sfatul meu ar fi sa te epilezi cu ceara in zona respectiva, pana mai cresti si esti sigur ca parul care ti-a crescut este tot. Atunci poti sa mergi sa faci un tratament cu laser.

| justanotheruser99 a răspuns:

Da, așa s-ar presupune big grin