| baiatuucupizzza a întrebat:

Buna am si eu o inrebare cum as putea sa fac sa se inchida usile de la garaj prin telecomanda (am telecomanda de pe o masina cu telecomanda si receptorul din masina)cum as putea sa fac doua usi mari sa le inchid?

6 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Pustulica pentru usile de garaji sunt mecanisme speciale care ridica si coboara usa sau poarte cu actionare prin lant si un motor, nu telecomand este problema ci sistemul de automatizare si actionare, pentru ca dac usa se loveste de vreun obiect trebuie sa se opreasca sau sa se deschida, nu ai cum sa o faci tu,.
poate poti adapt telecomand si receptorul de la masin de juarie dac ai toat instalatia de acctionat usa.
adica sa schimbi parte electronica de la usa de garaj cu ce ai tu. si este foarte greu si multa muca,
nu ai cum sa faci tu sa merag usa de la garaj cu ce telecomanda vrei tu.ai o idee dar nu ai cum so folosesti

| eugem35 a răspuns:

DEIMOS

Tensiune alimentare: pana la 24V
Forta de tractiune: pana la 5000N (~500kg)

DEIMOS - Schema de montaj

| eugem35 a răspuns:

. usi industriale tip armonica. bariere automate. usi rapide. usi antifoc. rampe de egalizare

* acasa
* despre noi
* servicii
* colaboratori
* certificari
* evenimente
* noutati
* contact

Produse

MANOLLY - produse de cea mai buna calitate Oferta noastra cuprinde produse de cea mai buna calitate la un pret competitiv, servicii de un inalt profesionalism si siguranta unei colaborari fructuase pe termen lung.

* usi de garaj sectionale
* usi de garaj culisante
* usi industriale sectionale
* usi industriale tip armonica
* actionari electrice usi/porti
* bariere automate
* piloni retractabili
* usi automate
* usi rapide
* usi antifoc
* rampe de egalizare
* burduf izotermic

Actionari electrice pentru usi de garaj si porti - automatizari

MANOLLY in calitate de principal partener al BFT in Romania distribuie catre colaboratorii din tara si totodata comercializeaza si instaleaza catre utilizatorii finali, societatii comerciale sau persoane fizice, in Timis, o gama larga de actionarii electrice pentru usi de garaj sectionale, porti, automatizari, dupa cum urmeaza:

* actionari electrice pentru usi de garaj sectionale
* actionari electrice pentru usi industriale sectionale
* actionari electrice pentru porti batante
* actionari electrice pentru porti culisante

Actionari electrice pentru usi de garaj sectionale

EOS 120

Tensiune alimentare: 24V
Forta de tractiune: pana la 120kg

EOS 120 - Schema de montaj

BOTTICELLI

Tensiune alimentare: 24V
Forta de tractiune: pana la 60kg

BOTTICELLI - Schema de montaj

Actionari electrice pentru usi industriale sectionale

ULISSE

Tensiune alimentare: pana la 230V sau 400V
Forta de tractiune: pana la 7000N (~700kg)

ULLISE - Schema de montaj

Actionari electrice pentru porti batante

PHOBOS BT KIT

PHOBOS

Tensiune alimentare: 24V
Forta de tractiune: pana la 2500N (~250kg)
Lungimea bratului portii: pana la 1.8m

PHOBOS - Schema de montaj

VIRGO KIT

VIRGO

Tensiune alimentare: 24V
Forta de tractiune: de la 2500 (~250kg) pana la 4000N (~400kg)
Lungimea bratului portii: de la 2.5m pana la 3.5m

VIRGO - Schema de montaj

ELI BT

ELI

Tensiune alimentare: pana la 24V
Forta de tractiune: pana la 2000N (~200kg)
Lungimea bratului portii: pana la 2m

ELI - Schema de montaj
si fundita te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti prost

| automatizarideporti a răspuns:

Recomand kit-ul de automatizare Nice SpinBus Kit 22/23 SNA7: https://nice.ro/kit-automatizare-usa-garaj-nice-spinbus-kit-22-23-sna7.html

| SalesDoor a răspuns:

Acesati http://www.usi-de-garaje.eu sectiunea automatizari.