| FlorinelPustiu a întrebat:

Salut, sunt cantaret si as vrea si eu sa stiu daca antifonez camera cu burete antifonic nu se va mai auzi la vecini. Profesia imi cere sa studiez si sa cant mai tot timpul si vreau daca exista vreo metoda sa nu deranjez vecinii in vreun fel.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce cânți?

| relian a răspuns:

Da poti, cumperi bureti pentru asa ceva si tapetezi peretii, tavanu, totu si atunci no sa auda nici cei din camera alaturata.

Am fost intr-un aptm asa, unde cei care inchiriase, facuse chestia asta.
Ce am vazut erau bureti asa in valuri, daca intelegi ce zic, adica nu cu suprafata neteda, erau in V.
Nu mai tiu minte cum erau prinsi, ca dei lipesti, o poti face doar de e casa ta, daca stai cu chirie, cand pleci trebuie sa faci cum o fost laughing

Daca e casa ta, poti sai lipesti. Intreaba si tu la materiale genul asta antifonare, aia stiu ce sa iti dea, cum sai prinzi etc.
Cauti pe net materiale antifonare, sau bureti antifonare si vezi ce gasesti.

Ori intreaba pe ala pe net care cinta si el acasa, am vazut intimplator pe Facebook este un manelist sau cintaret roman, Pepe, ala parca are asa acasa.
Bagai mesaj zii, frate cum ai facut ce ai folosit etc.Dar cu bureti ce am zis, plus intrebi pe aia de unde cumperi daca se acopera toata suprafata sau nu, desi eu ce am vazut unde zic, avea si pe usa pusi bureti.
Sa nu se auda nimic, pui peste tot, tavan, pereti, usa, iar la fereastra pui draperie groasa.

| KovacsB a răspuns:

Ar trebui si sa te informezi daca poti canta si fara dinti.

| Dragobeta a răspuns:

Nu o poti tu antifona profesionist ca sa nu deranjezi vecinii.
Dar ce fel de cantaret esti daca nu ai acces la un studio? Acolo poti repeta fara probleme.