| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt străin în țara mea. După 20 de ani de străinătate...mă simt străin. Ți s-a întâmplat.și ție?

2 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Ma simt strain aici de cand m-am nascut!
https://www.youtube.com/watch?v=ZVug4v27QR4

| MistarGoGu a răspuns:

Cand te obisnuiesti cu un sistem predictibil si functional *( Austria, Germania ) sa zicem si te întorci aici in tara lui LAS CA merge si asa... naspa! La orice nivel, in orice instituție! Depinde si de personalitatea omului! Unii se lipesc mai bine de viața latină si boemă *( Italia, Franta sau Spania ) altii de rigoarea nemțească sa zicem! Gusturi, toane si fasoane!