| OchiiDinUmbra a întrebat:

Buna tpu.sunt baiat.am fost indragostit de o fata, inca mai sunt dar cred ca totul a fost o inventie.deci sa va povestesc am fost best friends 2 ani, mi se parea perfecta desi erau multe voci care spuneau ca este proasta, curva etc.(mie numi aratase niciodata asta asa ca n-am crezut acele persoane).si aveam cea mai mare incredere din lume in ea.si in final am intrebat-o daca vrea sa avem o relatie.ea parea timida si speriata deci n-am presato, am lasat-o sa se gandeasca.am vorbit normal in timpul asta.si dupa muult timp am aflat ca ea,la momentul acela,era "incurcata"cu niste baieti, care nu-i placea, doar din plictiseala.si ea imi spunea ca nu ma crede ca eu chiar o plac.si eu i-am tot aratat asta, mam deschis din ce in ce mai mult in fata ei.si apoi a facut ceva ce(mi-am dat seama mai tarziu) tine de firea ei si anume ca nu prea face diferenta intre cand vorbesc serios si cand glumesc.mai exact a facut niste glume deplasate pe afara cum ca ea ma are la mana si ca daca nu fac ce zice ea o sa se afle tot ce i-am spus ei(eu stiam ca glumeste, dar m-a enervat gestul). bineinteles m-am suparat(RAU!) dar ea nu stia inca.si a 2 zi cand intr-un final a vrut sa vb sa-mi spuna ca vrea sa fie cu mine(asta am aflat mai tarziu) eu i-am spus ca sunt foarte foarte suparat.si i-am zis ca cea facut nu a fost deloc frumos,ca e un gest de tradare, de nepasare etc si am facut-o prefacuta si mincinoasa.(eu in seara aia eram la o petrecere intre baieti, la un prieten acasa)ea a venit la noi, am vorbit ma rog.si am iertato in seara aia.dar ea era suparata ca am jignit-o, ca am reactionat aiurea. nu mi-a spus dar avea o stare ciudata.(eu am aflat mai tarziu ca 1)ea vroia sa-mi spuna ca ma place in seara aia si 2) ca ea sa suparata)pe moment credeam ca suntem ok.si a plecat acasa,neam continuat petrecerea etc.a doua zi am iesit afara si ma asteptam sa vorbim despre "noi" si ea a inceput sa vorbeasca de fata cu toti de cearta noastra,ca eu am jignit-o,ca acum nu mai vrea sa fie cu mine etc)si eu eram de fata,si bineinteles ca am fost uimit si suparat si toate starile straight face.m-am suparat iar.i-am spus :"ieri ne-am certat RAU pentru ca u vorbesti chestii care sunt NUMAI intre noi si azi faci exact acelasi lucru!"de aici am tot vorbit, neam respins unul pe altul, neam spus cuvinte grele etc. pana acum 2 sapt cand mi-am cerut scuze pentru tot ce sointamplat si mi-am asumat eu TOATA VINA.ea a spus ca a fost si vina ei si ne-am impacat, am vorbit despre relatia noastra dar foarte subtil, numai am confirmat ca mai vrem.si la 2 zile ea s-a apucat sa spuna in gura mare :"fata...stii ca ne-am impacat? x: da cum? nu era foarte foarte suparat? ea:da nu stiu ca onceput sasi ceara scuze ca prostu si eu aprobam.nici nu stiu dc si-o cerut" (cuvintele astea mi leo povestit prietenul meu cel mai bun in care am incredere,ea nu a recunoscut ca a spus asa ceva)si am luat-o la cearta (dar calm)si insfarsit ea mi-a spus ca o inteles, ca n-o sa mai spuna niciun cuvant despre noi 2, ca ii pare rau daca a spus ceva gresit etc".si mi-am spus asa:"gata! asta-i ultima sansa care eu mai dau" si azi vroiam sa ma duc sa vb cu ea, dar am aflat ca ea e impreuna cu un baiat, n-am cuvinte pentru el...prost rau..nicio fata n-ar putea fi cu el la modul serios (e exact ca Rafael din Pariu cu viata).si CLAR nul place.si n-am mai fost la ea.asta e probelma mea.ea mereu folosea cate o scuza cum ca e cu alt baiat cand insistam sa-mi raspunda la intrebare("vrei sa fii cu mine?") dar numi spunea niciodata "nu! nu vreau" ba chiar imi dadea in continuare semne ca ma place.si acum cand ma gandesc la tot ce sontamplat imi vine sa cred ca totul o fost o minciuna,ca ea doar s-a prefacut ca suntem prieteni, ca zvonurile cum ca e proasta si curva sunte adevarate.dar eu tin foarte mult la ea si nu stiu ce sa cred.voi ce credeti? faptul ca era mereu panicata si se combina cu alti baieti numai ca sa numi raspunda la intrebare e un semn ca ma iubeste in secret dar ii este frica sa o arate? sau exact opusul? daca credeti ca ma puteti ajuta mai mult, lasa-mi id vostru de mess si acolo ma mai puteti intreba ce detalii vreti voi.va rog frumosbig grin

5 răspunsuri:
| st3amgam3r a răspuns:

Fa-o sa sufere la fel cum te-a facut ea sa suferi, numai din razbunare.Imprieteneste-te cu o alta fata, discuta cu ea in fata fostei, tradeaz-o la fel cum a facut si ea, dar fi mai indiscret, ai grija sa nu te dea in gat altcineva ca tu de fapt vrei sa i-o coci

| ReneePheonix a răspuns:

Wow si credeam ca eu am problemelaughing
In fine. Cati ani ai in primul rand? Presupun ca as putea sa te ajut... pot spune ca am avut si eu astfel de prieteni s nu e prea placut ( mai ales cand est bi) si in fine.
Din cate am denotat eu p`aici... sincer ( nu o spun cu rautate sau ceva, Doamne fereste!) red ca u suferi ca - nu mai spun ce ca poate te superi. Fara suparare da stii ca ea isi bate joc de tine in cel mai urat hal posibil!
Cum sa faci asa ceva, adica mie mi se pare inadmisibil! Daca foloseste mereu scuza asta iseamna ca ori e fraiera ori proasta ori ambele. Ma rog tu pari baiat cuminte deci... nu bag mana in foc ca o sa meaarga. Sincer acum? Iti da semne ca te place? Puneti ochlarii de citit! e clar ca vrea sa isi bata joc de tine! Nu o spun cu rautate, nu ma intelege gresit, nu zic dar vreau sa spun ca ar trebui s-o ignori. Cand iti spune vr sa stai cu mine zici si tu ca stai cu alta sau ca iesi cu baietii. Fao sa simta ca tu chiar esti ranit sau ca ea e curva si proasta- cuvintele tale nu ale mele-
Ce pot sa iti spun? iti doresc multa bafta si sper ca te-am ajutathappy

Ps: scuze de limbaj da ma cam ia valu cand vad astfel de specimene>.>

| ReneePheonix a răspuns:

Wow si credeam ca eu am problemelaughing
In fine. Cati ani ai in primul rand? Presupun ca as putea sa te ajut... pot spune ca am avut si eu astfel de prieteni s nu e prea placut ( mai ales cand est bi) si in fine.
Din cate am denotat eu p`aici... sincer ( nu o spun cu rautate sau ceva, Doamne fereste!) red ca u suferi ca - nu mai spun ce ca poate te superi. Fara suparare da stii ca ea isi bate joc de tine in cel mai urat hal posibil!
Cum sa faci asa ceva, adica mie mi se pare inadmisibil! Daca foloseste mereu scuza asta iseamna ca ori e fraiera ori proasta ori ambele. Ma rog tu pari baiat cuminte deci... nu bag mana in foc ca o sa meaarga. Sincer acum? Iti da semne ca te place? Puneti ochlarii de citit! e clar ca vrea sa isi bata joc de tine! Nu o spun cu rautate, nu ma intelege gresit, nu zic dar vreau sa spun ca ar trebui s-o ignori. Cand iti spune vr sa stai cu mine zici si tu ca stai cu alta sau ca iesi cu baietii. Fao sa simta ca tu chiar esti ranit sau ca ea e proasta- cuvintele tale nu ale mele-
Ce pot sa iti spun? iti doresc multa bafta si sper ca te-am ajutathappy

Ps: scuze de limbaj da ma cam ia valu cand vad astfel de specimene>.>

| efoartegreusagasesticevaoriginal a răspuns:

1)daca te placea cu adevarat nu se,, cupla'' cu,, Rafael'' ala
2) Nu poti sa o ierti odata ce ea spune lucruri personale despre voi si te mai si jigneste de fata cu alte persoane, si eu consider ca nu te iubeste cu adevarat
3) Zvonurile sunt adevarate din ce ai spus tu aici
4)N u te iubeste nici pe jumatate cat o plci
Deci nu mai pierde timpul cu ea ca e pacat de tine ca esti un baiat asa sensibil si cuminte.

| Cocei_Alexandru_1993 a răspuns:

Frate te salut si tin sa i-ti spun ca daca o iubesti impacate mai bine sa cresti o copila cu gura proasta decat una care o arde cu altii ...si da cred ca te iubeste in secret si nu vrea sa i-ti arate