| eualexandra321 a întrebat:

MULTE PARERI CA AM NEVOIE DE AJUTOR! Un baiat da semne ca ma place cand ma vede :se uita la mine pe furis oriunde as fi,se izoleaza de grup,parca sta si ma asculta de la departare cand vorbesc(il vad),incepe sa rada cand sunt prin preajma si nu se poarta la fel cu prietenii lui cand sunt acolo, parca vorbeste mai putin si mai tare si se da smecher.Chiar daca imi da aceste semne nu vine si nu-mi spune nimic, ca nu-l cunosc doar il vad ca vine in fiecare zi cu autobuzul cu mine si stiu cum il chema si-l aud des cum vorbeste si ce comportament are.
El are clasa la 3 iar eu la etajul 1.In fiecare dimineata il vedeam inainte ca trece pe coridor la mine si se ducea sus, acum nu mai vine sau poate vine da nu-l vad eu.Mai trece in timpul pauzelor pe coridor la mine si cand ma duc sus la el ma studiaza din cap pana in picioare si se uita la mine sprijinit de perete putin departe de ceilalti.In autobuz eu stau cateodata in fata is el sta in spate langa usa si ma vede.Cand autobuzu opreste la statia lui nu iese pe usa de langa el ci vine pe langa mine si ma priveste cu coada ochiului.Cateodata prietenii sai se uita la mine.NU stiu ce sa mai cred acum ca a venit vacanta.MULTUMESC DACA IMI RASPUNDETI LA INTREBARI SI MULTUMESC PENTRU RABDARE:
1.Ma place?
2.De ce nu zice nimic?
3.As vrea sa vorbesc cu el pe facebook dar mi se pare ciudat sa intru si sa-i spun (ca nu-l cunosc)-buna! ce faci?
VOI CE SPUNETI?
4. Eu il plac si ma tem daca aceste lucruri mi se par doar mie sau chiar ma placE?
MULTUMESC!:*

5 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

1.Eu zic ca da dar doar el stie de fapt daca este asa sau nu, pana nu iti zice el sau un prieten de-al lui nu mai fi asa sigura
2.Nu zice nimic deoarece este mai timid, si ii este rusine sa vorbeasca cu tie
3.Da bineinteles ca poti sa il intrebi ce face, atunci tu ce ai vrea sa il intrebi, dcaa il intrebi ce face nu este nimic iesit din comun este absolut normal pentru 2 oameni care se cunosc din vedere.
4.Deci,din cate ne-ai spus tu,baiatul da foarte multe semne sa te placa, dar cum am mai zis nu fi asa sigura pana nu te abordeaza sau iti spune vreun prieten de-al lui
Inca un sfat de la mine:Abordeaza-l tu ca nu ai nimic de pierdut, il intrebi pe fb ce face si vezi daac este sociabil, dac nu il lasi in pace dca ezi ca nu are chef de vorba, si gata.Succes!

| pitbull93 a răspuns:

1 da te place
2 probabil ii timid
3 pai vorbeste cu el pe facebook nu ezita fiindca ai doar de pierdut, vorbeste cu el
4 si daca ti se pare ce are? vorbeste cu el si vezi daca te place si daca nu nu

| acadelecolorate a răspuns:

1.sar pute sa te paca, dar s-ar putea la fel de bine sa nu, pentru ca gesturile pe care tu leai sesizat pot face parte pur si simplu din comportamentul lui obisnuit, insa tie sa ti se para deosebite deoarece vrei sa fie asa pentru ca il placi;
2.la fel, exista doua posibilitati:
-te place, dar e timid;
-nu-l interesezi, deci nu are ce sa-ti spuna.
3. daca il ai la prieteni, bagate in seama;
daca nu, dai o cerere si vezi daca reactioneaza in vreun mod deosebit.
4.ti-am raspuns la 1.

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
1. Mda, este posibil la cum se comportă.
2. Poate îi este ruşine şi îi este frică că o să râzi de sentimentele lui.
3. Mai bine, ai răbdare. Adică totuşi, e cam ciudat să te duci la o persoană care de abia o cunoşti şi să îi spui ˝ Bună. Ce faci? ˝
4. Da, este posibil şi acest lucru. Adică dacă se dă ˝ şmecher ˝ nu cred că iar fi ruşine să îţi spună.
Baftă!

Dacă te-a ajutat răspunsul meu, fundă!

| Nelamuritul a răspuns:

1.Te place.
2.Ii timid.
3. Daca aveti un prieten comun incearca sa intri in vorba cu el cu subiectu:"hei tu esti prietanu lu x?", cam asa.4.Da fata te place daca ii asa cum zici.