| Alesia182005 a întrebat:

Salut TPU! Acum 3 zile am facut sex anal pentru prima oara cu prietenul meu, el si a pus prezervativul invers si eu nu am observat pentru ca eram cu spatele la el, si cand m-am intors am vazut si m-am retras imediat. A curs pe langa prezervativ lichid preseminal, dar nu a fost o problema pentru ca nu a ajuns in vagin, dar am fost panicată si am luat pastila de a doua zi, se poate intampla ceva probeleme? Sau chiar sa raman insarcinata?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa iei pastila de a doua zi, ce varsta ai? Numai fă sex anal.

| Violleta2022 a răspuns:

Insarcinata prin anus?
Ai mai luat si o pastila inutila... care iti da acum efecte secundare serioase.

| mihai69 a răspuns:

Se pot (și se vor) întâmpla efectele adverse ale pastilei luată fix de 'tu-i pomana, aia se va întâmpla!

| Madaxo97 a răspuns:

Nu rămâi însărcinată din așa ceva, ai grijă cu pastila de a doua zi, nu face abuz de ea, se ia foarte rar, o data sau maxim de 2 ori pe an, iți dai hormonii peste cap. Daca ești sigura ca lichidul preseminal nu a atins vaginul nu te speria, nu rămâi gravidă.

| fata357 a răspuns:

Ținând cont că voi ați făcut sex anal nu are nicio treabă cu a rămâne însărcinată, deci ai luat pastila de a 2 zi degeaba.

| Aurelian321 a răspuns:

Nu ți se poate întâmpla nimic. Nu poți rămâne gravidă.
Este recomandat sa nu mai iei pastila de a doua zi, în viitorul apropiat.

| MeaCulpa a răspuns:

Buna! Exista o sansa mica de sarcina dupa luarea pastilelor contraceptive, dar avand in vedere situatia dumneavoastra, sansele sunt extrem de mici. Singurele probleme care pot aparea sunt reactiile adverse de la pastilele contraceptive.
RECOMAND https://youtu.be/Vtro7J5s5v0?si=RDoYJyNeLDHOr4Cy