| Culcat2u a întrebat:

Am și eu o întrebare.E adevărat ca dacă la școală sau liceu faci o prostie și exista riscul sa ți se scadă nota la purtare ai timp 8 săptămâni sa ți revizuiesi comportamentul, urmând ulterior ca dacă ți l revizuiești nu mai pățești nimic.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat.
Nota scazuta la purtarea NU se poate remedia sau schimba, ca prostia respectiva nu dispare.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu ai 8 săptămâni, ai timp fix până la primul consiliu al profesorilor, adică cine știe când.
Deci, înțelept ar fi sa nu faci prostii, asta pentru liniștea ta interioara.
Da' daca ai făcut deja, nu știu ce să îți zic.

| LisaJulie a răspuns:

Cand se face consiliu profesoral, atunci se hotaraste

| Merkador a răspuns:

Salut, din câte știu așa este

| amaliaaaaaaa134 a răspuns:

Ai timp pana la primul consiliu al profesorilor, unde toti vor lua o decizie.Depinde si cum e copilul, daca are note bune si nu mai deranjeaza la ore nu mai scade nimic dar daca e obraznic, are note proaste si deranjeaza mai mult la ore atunci scade nota.Eu zic sa fii cuminte si sa nu iti mai bati capul cu din astealaughing))