| Allxy a întrebat:

pot purta verigheta daca nu sunt casatorita? adica fiind nesfintita, e pacat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti crestin, este pacat. Inseamna ca iti v-ati joc de una din marile taine ale crestinismului, si anume taina cununiei. In principiu, daca o porti pe mana stanga necununata, nu ai voie sa primesti taina cununiei pana nu te spovedesti si nu primesti un Canon.

1 răspuns:
| Shiver a răspuns:

Po ti sa o porti atata timp cat nu zici la nimeni ca esti logodita/maritata

Întrebări recente