| ___BWCf a întrebat:

Nu vreau să par idiot dacă pun această întrebare, dar...aș dori să știu. Oare și bolnavii de cele mai grave boli exp.(cancer, hidrocefalee, tumoră cerebrală...)-Oare și acești oameni cu astfel de cazuri pot să iubească și să fie iubiți reciproc?(Aș dori să răspundă și niște fete la aceste întrebări dacă se poate.)Vă mulțumesc din inimă❤️

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu pari. Toata lumea are dreptul la iubire.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, categoric da!
Milioane de oameni descopera ca au cancer si sunt intr-o relatie sau sunt casatoriti, tu ce crezi ca se intampla cu aia, divorteaza doar pentru ca sunt bolnavi?
Dimpotriva, relatia se cimenteaza, suporti iubitul sau partnerul care are boala aia grava si esti alaturi de el/ea, indiferent daca are sanse sa se faca bine sau nu. Vorbesc in cunostinta de cauza, fiindca am trecut personal printr-o asemenea experinta.

| ioana748 a răspuns:

Categoric da. Iubirea nu are criterii rationale. Apare si creste daca este reciprocă.
Si cu iubire se salvează vieți.
❤️

| Dragobeta a răspuns:

Ce i-ar opri? Ce are boala cu sentimentele?
Iar daca educatia si caracterul lor atrag fetele, gata "chimia". Dragostea nu tine cont de boala ci de comportament.

| Madaxo97 a răspuns:

Bineînțeles ca pot sa iubească si sa fie iubiți, nu vad de ce nu, si ei sunt tot oameni.

| vatadezahar24 a răspuns:

Evident ca pot, și ei sunt oameni la fel ca noi?