| CalinaXandra a întrebat:

Bună! Ați pățit sa luați țeapă de la firma Sameday? Eu de 3 saptamani aștept 3 produse achitate cu cardul și nelivrate încă, am luat legătura cu expeditorul care mi-a dovedit ca produsele au plecat de la ei din depozit la 2 zile după comanda depusa. Cei de la sameday au trimis un email la insistentele mele spunând ca au pierdut produsele. Și eu acum ce sa fac? E vorba de 1000 de lei, le-am cerut sa îmi restituie banii și nu mai dau de ei. Sun la toate numerele de contact și îmi intra robotul. Mesajele mi se redirecționează și prin e-mail nu mai primesc niciun răspuns! Am fost și la depozitul lor din oraș și era închis în timpul programului Nu știu ce s-a putut întâmpla! As face reclamație la Anpc și as dori sa știu dacă e caz penal faptul ca nu îmi restituie banii. Dacă poate interveni politia. Produsele oricum nu le mai vreau și am înțeles ca pot sa le refuz dacă nu respecta termenul de livrare care era între 3-5 zile lucrătoare. Pe lângă asta, am avut nevoie de acele produse pe care ulterior am fost și le-am cumpărat din alta parte, deci eu am nevoie sa îmi restituie banii.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti face o plangere la protectia consumatorului.
totusi sameday e ditai firma, ma indoiesc ca nu o sa dai totusi peste cineva sa te lamureaasca.