| reeckleess a întrebat:

Pentru cine frecventeaza poligonul de tragere si nu are autorizatie pentru a detine, procura, folosi etc., o arma letala.

Acolo ai tot timpul pe cineva langa tine care te supravegheaza?

Daca da: de ce? ce mai face ala acolo din moment ce stii cum sa folosesti arma si spre ce sa tragi (cine frecventeaza un astfel de loc se presupune ca a invatat cum e treaba pe acolo)

Daca nu: de la a cata vizita te-a lasat singur? i-ai cerut tu sa plece sau a inteles ca nu mai e nevoie de el si s-a carat?

La ce poligon te duci?

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Nu prea trag in poligon (nu-mi plac pistoalele si pentru armele cu care trag de obicei, o linie de tragere de 25 de metri este insuficienta), dar din ce stiu, daca tragatorul nu are permis de port-arma, instructorul de tir nu pleaca din stand, atata vreme cat exista munitie nefolosita (letala sau non-letala).