Întrebare recomandată | AlexG98 a întrebat:

Salutare! Care este diferenta intre aspiratoarele karcher wd3 si kwd3?
Ce parere aveti de ele(in functie de care il folositi)

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Kärcher sunt Mercedesurile aspiratoarelor si altor masini de curatat, la fel ca si Miele pentru masini de spalat :), nu poti gresi cu nici unul din aspiratoarele Kärcher, sunt clase peste chinezarilie obisnuite. Atentie sunt MULTE modele diferite in aceeasi serie!

WD 3 e modelul "entry level", dar are o multime de facilitati deja, atentie sunt o multime de variante, dar ceea ce-i lipseste fata de KWD3 este absobtia de lichid (de exemplu in baie sau unde sunt masini de spalat care au dat pe afara):

KWD3 e modelul cu facilitate de absorbtie lichid (realmente poti spala mocheta sau covorul si absorbi apa sau daca ai avut o scurgere in baie sau la masina de spalat, tragi apa fara probleme), cele din seria profesionala au cuva de inox si nu de plastic.

Le vezi pe toate aici:
https://www.karcher.com/ke/home-garden/wet-and-dry-vacuum-cleaners.html

si la fieacre model ai un checkbox "Compare", pui modelele tale concrete si le compari.

1 răspuns: