| manuelboy a întrebat:

Salutari! Cum pot sa ma duc in Thailanda? Cu avionul sau cu masina?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce intrebari ai, doar cu gândul.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai bine cu barca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te cu mașina, vezi daca nimerești.

| sierra1 a răspuns:

și... și

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu avionul ar fi cel mai bine.
Cu masina nu cred ca merita, e foarte lung drumul, si nu esti nici macar in Europa, daca patesti ceva, nu stii ce fel de ajutor poti gasi. Ma refer la service-uri, piese de schimb, hoteluri, restaurante, vorbitori de engleza, siguranta pe strazi... Nu merita riscul.
Eu am facut 24h pentru 2200km. Pana in Thailanda ai 7600km, ceea ce inseamna cu tot cu pauze, cam o saptamana intreaga de mers. Si peste 500 de litri de combustibil.

| johnnny123 a răspuns:

Ți-ai cumpărat Lamborghini-ul ăla?

| gabicoo a răspuns:

Cu căruța - că așa merg șmecherii la discoteca din satul vecin.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa mergi cu masina din Europa in Thailanda e aproape imposibil, din mai multe puncte de vedere

| mont a răspuns:

Cu avionul, complicat altfel. Apropo, in Thailanda nici nu e recunoscut permisul de conducere romanesc, doar cel local sau international. Trebuie să dai examen la ei, e complicat. Plus că e departe rău, un eventual drum cu orice mijloc de transport terestru ar costa mult mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Cipi1212 a răspuns:

Cu avionul.

| Torrpi a răspuns:

Poti sa mergi si cu masina daca ai timp. Cateva sapatamani de mers zi lumina. Stii unde este Thailanda?

| nigja30 a răspuns:

Cu tranvaiu