| 1Q a întrebat:

Am cumparat un apartament de la un dezvoltator nou finalizat anul trecut, la momentul cumpararii liftul nu functiona, si nu am sesizat ca se aude foarte tare in casa ori de cate ori merge. Ap este aproape de lift dar chiar si asa am inteles ca este un viciu ascuns acesta si ca dezvolatatorul nu a respectat normele de poluare fonica stiind ca ap este langa lift, si nu a izolat cum trebuie. Daca ma duc la el pot rezolva ceva, ce pot face?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca sa rezolvi asa si, daca nu reusesti in mod amiabil, il poti da in judecata sa rezolve izolatia fonica sau s-o rezolvi tu dar pe cheltuiala lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa il dai in judecata