| lvr a întrebat:

Buna! Am fost la stomatolog si mi-a pus o coronita cimentata provizoriu,si am sesizat ca muscatura nu este ok, ce pot face sa cer refacerea coroanei? si daca o schimba cu una noua trebuie sa platesc din nou pentru ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Stomatologul trebuia sa verifice muscatura folosind o hartie speciala care muscata lasa urme colorate unde presiunea e prea mare si sa ajusteze suprafata de contact de mai multe ori pentru egalizare.

In nici un caz nu trebuie sa te puna sa platesti nimic, aceste ajustari sunt normale la o lucrare dentara.

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Nu ar trebui sa platesti nimic daca vina este a lor.