| anavladamatei a întrebat:

Bună TPU, am probleme la sâni (rog seriozitate), mărimea areolei ambilor sani e mare si am văzut ca trebuie sa fie mai mica, apoi culoarea e maro închis și vreau sa știu dacă pot sa fac ceva sa deschid puțin culoarea, si in jurul sfarcurilor pielea e zbarcita, încrețita, de ce? poate sunt lucruri naturale sau poate probleme ale sânilor, dar pe mine ma deranjeaza si vreau sa fac ceva sa îi fac mai sanatosi, sa zicem. mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problemele le ai in alta parte, nu la sâni.
Fără a te jigni.
Sănii diferă de la femeie la femeie. Sunt foarte sănătoși, stai linistită.

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt tu nu ai nici o problema la sani, fiindca mameloanele sunt difeite la femei, unele le mameloane foarte mici, altele foarte mari, altele au mameloanele de culoare roz deschis, altele maronii, depinzand strict de fizionomia si mostenirea genetica de la mama si bunica lor!

Tu inventezi probleme acolo unde nu exista, sanii tai fiind perfect normali si sanatosi, asa cum sunt acum.

Din pacate, chiar daca te deranjeaza tot nu ai ce-i face, ca asa te-a facut maica-ta, iar daca vrei sa-ti tai sanii, sa ramai plata, atunci apeleaza la chirurgia plastica, ca este posibil si asta.

| relian a răspuns:

Cu ce ai iesit din fabrica cu aia ramai, ori uneori cu mai putin laughing Culoarea aia e, stiu ce vrei, roziu, ei lasa, te uiti si tu la alte femei.Ai si chestia aia mare, pfff asta e, nu poti face nimic, care teo place te place si asa.
Deci e normal cum esti, doar ca nu esti cum tiai fi dorit, ori cum se cauta laughing

| VoidEternal a răspuns:

Probabil că există soluții de albire. Actrițele din filmele pentru adulți apelează la așa ceva, dar pentru alte... zone.

Nu știu dacă exemplu lor vrei să-l urmezi în viața, in general.

Daca vrei sa faci asta pentru că te deranjează pe tine personal e o treabă, daca te gândești că forma actuală sau culoarea actuala te face mai puțin atrăgătoare in ochii bărbaților, sa știi că nu e cazul.

| ioana748 a răspuns:

Cred ca sunt sanatosi, nu ai de ce sa ti faci probleme.

| Robert2526 a răspuns:

Desi ai primit deja raspunsuri ( eronate toate si cu rautate) o sa iti raspund si eu... sa le luam pe rand.

Areola mamara. difera marimea si culoarea de la o femeie la alta si difera si in diferite momente ale vietii ( isi schimba culoarea pe parcursul vietii). Daca te deranjeaza estetic, exista operatie de corectie pentru acest gen de problema.
pielea incretita. poate sa fie vorba de tuberculii morgagni ( e normal sa se afle acolo dar uneori sunt mai proeminenti, in sarcina e normal sa fie asa)
Fara sa vad efectiv, pot doar sa imi dau cu parerea insa

Totusi, ceea ce spui tu aici, poate ascunde si unele afectiuni destul de serioase, asa ca nu ar strica o vizita la medic. Ai observat o schimbare in timp sau asa a fost mereu?

| vatadezahar24 a răspuns:

Este perfect normal, sânii sunt complet sănătoși