| anonimgirl98 a întrebat:

Vreau să îmi dea sfaturi fetele sau persoanele care au trecut prin aceasta şi care chiar vor să mă ajute.
Deci.să începem.e legat de problemele fetelor:EPILATUL CU CEARĂ... mânc-a-l-ar focul:))Am vrut pentru prima dată să-mi iau mustaţa şi noroc că am o soră mai mare care m-a ajutat.Am cumpărat de la magazin nişte benzi depilatoare de la Sesu
http://www.google.ro/......tp?/imgres
De două ori mi-a luat sora mea mustaşa şi nu au apărut nici un fel de complicaţii...Nicio iritaţie nimica.Apoi m-am pus eu singură să mă fac şi m-am iritat,iar iritaţia a ţinut mai multe zile. Când sora mea a ajuns acasă ea mi-a zis că încă am ceară în locul respectiv, aşa că m-am spălat bine şi a trecut.M-am dat cu cutiuţa cu minuni
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Apoi când mi-a crescut din nou mustaţă,mi-a luat-o sorămea şi m-am iritat din nou...E posibil să am o alergie la aceste benzi? Ce îmi recomandaţi? Începe din nou să îmi crească şi nu ştiu ce să fac. dacă aţi trecut şi voi prin aceasta,povestiţi-mi cum aţi depăşit situaţia, ce benzi depilatoare aţi folosit.rămân datoare cu o fundă! Succes tuturor fetelor, că uite că a sosit şi pubertatea şi nu ştim ce să facem.:)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Eu tot cu cele de care ai amintit tu folosesc si nu ma irit decat atunci putin,o ora doua,se inroseste putin apoi isi revine culoarea,dar daca la tine spui ca e mai rau incearca dupa epilare sa iti dai cu crema de galbenele,sau chiar baneocin,este un antibiotic,si sigur incerci si cu altfel de benzi desi sincer mie imi plac cel mai mult cum curata tot astea de la Sesu,daca optezi pentru penseta, iti vei plange toti mortii, e tortura curata, deci vezi poate rezolvi cu diverse creme dupa, succes

| dydysweet a răspuns:

Daca ai reusit sa suporti durerea de la acele benzi cu ceara ai putea sa suporti si sa l smulgi cu penseta firele, daca nu incerc asi alta gama de benzi pentru epilat ca doar sunt o gramada de marci, eu una nu flosesc din astea ci ma folosesc de penseta. daca teaii iritat o data fii sigura ca si data viitoare o sa ti se inatmle la fel, daca ai incercat mia multe marci si tot te-ai iritat mai bine mergi la doctor dermatolog ca sa-ti faca niste teste si sa vada la ce esti alergica. succes in continuare!:X