| DaDuSH a întrebat:

Saptamana trecuta mi-am dat cu audispray in ambele urechi, joi mi-am facut baie... nimic neobisnuit iar vineri la scoala a inceput sa ma doara capu, urechea drealta, sa ma simt rau si... am mers acasa am dormit putin mia mai trecut durerea, iar azi am urechea dreapta infundata sad ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ciprian112 a răspuns:

Mergi la un doctor orl sa iti faci un control, este posibil sa ai un dop de ceara(nu prea cred din moment ce ai folosit audispray pentru curatare).In cel mai rau caz ai vreun furuncul-foarte dureros, se infunda urechea dar trece cu antibiotice + o solutie alcoolica nu mai stiu exact cum se numea. Oricum mergi la un doctor la control si nu mai folosi audispray, nu este sanatos ceara din ureche se elimina singura sau folosind un betisor.