| Mihai473736 a întrebat:

De ce mai nou când trimit mesaje pe Instagram la majoritatea persoanelor cărora le scriu, fie ca au cont privat fie ca nu,mi se spune ca persoana nu a putut primi mesajul fiindcă nu accepta mesaje de la oricine. Acest lucru nu se întâmpla înainte, adică se întâmplă dar foarte rar, la foarte puține persoane. Acum dacă scriu spre exemplu la 10 persoane noi, acest avertisment îmi va apărea la vreo 7 dintre ele. De ce se întâmplă asta și exista o soluție sa o pot rezolva? Am încercat sa scriu de pe alte conturi dar și acolo apare aceiași problemă.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai scrie la persoane noi, ca oamenii nu te cunosc si nu vor sa aiba nimic de aface cu tine.
Daca nu te potolesti, vezi ca te vor raporta pentru harasarea si-ti se poate bloca contul.

| Hyperion7 a răspuns:

Soluția e sa îți accepte follow-ul și să îți răspundă la mesaj.
Alta soluție nu e.

| LisaJulie a răspuns:

Ai mai vorbit cu persoanele acelea înainte? Poate ai setat ceva la contul tău sa nu vadă decât anumiți oameni

| Justme111 a răspuns:

Este doar o nouă "reglementare" a instagramului. Nu putem face nimic deocamdată.

| crowleydark a răspuns:

Salut! Toate platformele de socializare oferă posibilitatea să blochezi, sub diverse forme, accesul persoanelor pe care nu le cunoști. Sunt setări care se pot face în secțiunea de "privacy". Astfel persoana care dorește să fie mai puțin căutată, poate să blocheze, pe profilul ei, accesul persoanelor străine.

| amaliaaaaaaa134 a răspuns:

Trebuie sa va aveti la fllw reciproc