| me1oo a întrebat:

Am un blog, imi placa sa citesc si sa scriu povestii totusi nu prea am idei. ceva titluri de o poveste?

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca vrei sa scrii povesti si n-ai idei, pa pa, moarte din faşă si să-ti iei capre, si eu vreau sa fac pace totala pe pamant dar n-am idei si nici cum, dar ce importanata are ne dăm mari ca avem ganduri, idei, p...

| Skylar a răspuns:

Ca sa scrii mai intai trebuie sa inveti cum

| houyhnhnm a răspuns:

Titlu pentru tine: "Cum am invatat sa scriu corect". Poate sa fie destul de scurta, depinde de tine.

| Ferenin a răspuns:

Zombificarea generatiilor. Iluzia tehnologiilor. Poneiul roz. Catelul cu aripi de vultur. Gandeste-te si tu laughing

| Bastet a răspuns:

Hipster Jesus la KFC.

| Graphee a răspuns:

- Prima dragoste, nu se uită niciodată...
Cartea vieţii.
Călătorii în necunoscut.
Viaţa nu este aşa roz.
Mă simt singur, în lumea rece...
Ţara visurilor mele.
În fericire, există şi o urmă de tristeţe.
Umbra mea.
Abia a început...

Numai bine.
*menţionez că sunt doar titluri*

| Tsunade99 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie. Eu de obicei citeam multe informatii despre caini, am chiar o carte despre caini. Si intr-o zi ma gandeam la un caine, (stiu ca suna stupid) si din gand in gand mi-a cazut fisa:

Sa scriu un blog despre caini! Si chiar asta am facut, si am publicat lucruri pe care trebuie trebuie sa le stie un stapan al unui caine.
Daca vrei sa-mi vizualizezi blogul, se vede acolo, daca intri la profilul meu, un url, iar acela este url-ul blogului meu.

| AlAndalus a răspuns:

Daca vei scrie coerent si fara greseli gramaticale, sigur vei epata! Traducere:Cum mama naibii vrei sa compui daca tu nu stii gramatica?!

| blackrain a răspuns:

Sincer, inspira-te din viata de zi cu zi. mergi pe strada, si priveste oamenii si ce ii inconjoara. de exemplu, poti sa incepi sa scrii cum pitipoancele si cocalarii au invadat Romania, si se inmultesc pe zi ce trece, si cum ne axfisiaza.

| little0apple a răspuns:

Pai depinde ce carti vrei:fictiune,dragoste, aventura, etc...Trebuie doar sa te gandesti la cuprinsu' povestii sa intrii in lumea povestii si atunci sigur vei avea titlul potrivit.plus ca titlul tb. sa provina de la autor nu?winkingwinking mie imi merge de fiecare data.winking si mie imi plk ff mult sa citesc si sa scriu si crede-ma am o gramada de idei de carti si titluri potrivite. daca vrei poti sa-mi dai linkul' blogului si daca e mai tinem legaturawinking. te pupp