| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt argumentele voastre cum ca de fapt timpul nu exista și ca nu a existat un început a toate și nu va fi nici un sfârșit?

2 răspunsuri:
| colonelumorteni a răspuns:

Timpul si spatiul si capacitatea de percepere a inceputului sunt cunoscute doar de Dumnezeu, iar puterea de intelegere a acestor lucruri este una divina omul nu poate intelege ce s-a intamplat de fapt ca este peste putinta omului de a intelege daca este un inceput si cum anume a fost posibil asta.Degeaba se chinuie oamenii sa gasesca un sens ca nu il vor gasi cert e ca daca stam sa ne gandim este posibila aceasta creeatie ca existam numai ca nu ne putem da seama cum, asa cum am spus nu poate intelege omul aceste lucruri doar Dumnezeu.Deci sunt inutile presupunerile unor oameni de stiinta care sunts impli oameni nu sunt Dumnezeu

| colonelumorteni a răspuns:

Daca tu esti un simplu om si nu esti Dumnezeu crezi ca ai putea intelege legile universului sau inceputul? Nimeni nu poate intelege sunt doar presupuneri ale unor asa zisi,,, oameni inteligenti''Daca te gandesti la cum e posibil si nu vezi ce anume s-a intamplat, totusi acel ceva anume nu-l intelegi dar exista ideea:,, ceva a fost'' deci acel ceva tot a fost si e Dumnezeu