| IepurasulBrunet a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. M-am certat cu cea mai buna "prietena a mea". Nu prea as mai vrea sa ma imprietensc cu ea deoarece ma cauta doar cand are nevoie de mine si in rest imi intoarce spatele si ma ignora. Este barfitoare si cam enervanta. :-s Toti o evitau si m-au exclus si pe mine din grup fiindca stateam cu ea. Acum nu stiu ce sa fac. Simt ca nu mai am nuciun prieten. crying

6 răspunsuri:
| andreeaaa1 a răspuns:

Povestea ta e ca a mea numai ca ea nu e barfitoare doar ca umbla cu o alta fata care fumeaza si face tot felul de prostii.Sta oleaca cu mine dupa aia pleca cu ea.Incearc sa-ti gasesti alti prieteni care chiar cu adevarat sa-ti fie prieteni.Nicie eu nu am sa ma mai impac cu ea.
Incerca sa uiti de ea si fa-ti un jurnal si exprima-ti sentimentele pe hartie...macar cineva te asculta.crying

| Sin a răspuns:

...deci pana la urma ce vrei? Sa scapi de ea sau sa va impacati?
Tu crezi ca merita sa va impacati? (eu nu)

| MeGhosta a răspuns:

Pai... Daca te`ai certat cu ea nu inseamna ca te`ai certat cu toti... ar fi bine sa stai si sa astepti ca ea sa te implore sa va impacati iar tu dupa te comporti ca ea.Si sa vedem daca ii placestraight face Si daca nu merge, da`ti alti prieteni... ca sunt destule persoane pe planetawinking fundita?big grin

| Alexandra_7209 a răspuns:

Pai daca iti intorcea spatele si te ignora atunci cand aveai nevoie de ea inseamna ca nu este o prietena adevarata.nici ceilalti nu au procedat corect ca te-au exclus pentru ca stateai cu ea.parerea mea este ca ar trebui sa nu te impaci cu ea pana nu-si schimba comportamentul fata de tine. o prietenie adevarata se bazeaza pe incredere, sinceritate, respect, sprijin reciproc( lucruri pe care ea nu ti le oferea).
incearca sa-ti faci alti prieteni adevarati. stiu in ziua de azi este greu dar sunt sigura ca te vei descurca.
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaxeaza-te! Eu am avut o buna prietena acum catva timp cu care ma intelegeam destul de bine pana cand a gasit o alta prietena si m'a cam lasat balta.La inceput mi-a parut foarte rau dar intr'o zi cineva mi-a amintit ca a fi amic, tovaras si prieten sunt trei situatii total diferite. A fi amic cu cineva inseamna sa iesi cu o persoana si sa te distrezi fara sa va destainuiti sentimentele{cum ar fi colegii de scoala}, a fi tovaras cu cineva inseamna sa te destanui unei persoane in anumite privinte{ca si colegii de servici} dar a fi prieten inseamna mult mai mult si un prieten ti'l gasesti foarte greu. Daca "prietena" ta a facut ce ai zis tu inseamna ca nu era decat o amica, asa ca uit'o! E cel mai bine!

| Sweet lollipop a răspuns:

Am trecut si eu printr-o asemenea situatie dar ea desi nu ma considera prietena nu vroia sa se dea batuta cu "prietenia noastra" si pana la urma am inceput sa ma port si eu ca ea pentru a o indeparta...cred ca si tu ar trebui sa treci mai departe:*