| heddy10 a întrebat:

A fost cineva voluntar la Electric Castle la bar? Ce am de facut daca sunt acceptat pe postul de ajutor barman? Dar manipulant marfa?

Multumesc anticipat! (Scuzati categoria)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca "ajutor de barman": faci treburile necalificate pe care nu le face barmanul, adica: spalat pahare, curata tejgheaua si podeaua, adunat paharele de pe mese, facut aprovizionarea cu bauturi si ce este nevoie in bar, sau chiar dusul cutiilor goale ori pline, la bar sau la deposit. Un asistent de barman, este nevoit sa curete podele, sa mature terase si sa faca curat dupa fiecare client.
Ca "manipulant marfa" - faci efectiv incarcarea si descarcarea masinilor cu marfa, la unitatea care te angajeaza. Depinzand de firma care te angajeaza, unele cer sa insitesti transportul si sa descarci la clienti, altii doar sa incarci si sa descarci, in compania respectiva.