| CrazyGirl2 a întrebat:

Aloha, TPU! Am auzit la unii ca isi baga cercei pe unde vor, acasa, ei singuri.Am incercat, dar nu reusesc, poate nu lucrez corect. Daca se poate sa imi spuneti cum se procedeaza, ce se utilizeaza, pas cu pas, care sunt riscurile, daca doare...si alte informatii! va multumesc, si ca de obicei dau funda si vot!:*

Răspuns Câştigător
| Kikideea a răspuns:

Poi sigur:
1. Pregatesti un ac poate fii de seringa sau ac de cusur
2. Putinel spirt
3. Un betisor de urechi sau vata
4. O bricheta sau un chibrit
5. Cercelul care vrei sa il bagi in ureche
6. O carioca sau un pix
7. O oglinda
Si cam atat.
Mod de practicare:
1. Te uiti in oglinda si vezi unde ai vrea sa iti faci gaura. apoi cu pix/carioca faci un punct.
2. Dai cu putin spirt pe ac, apoi cu flacara de la chibrit inconjuri acul ai grija nu trebuie sa tii flacara mult pe ac fiindca se va inegrii. Doar putin cam 1-2 secunde.
3. Iti damponezi urechea cu spirt, tamponul de spirt il tii dupa ureche si pui varbul acului pe punctul respectiv apoi impingi cat poti tu de tare ( trebuie deodata sa impingi tare, nu sa te misti ca melcul au ce ma doare ce nu mai stiu eu, diresc pac pac) vei auzi de 3 ori pac.
4. Cand acul iti iese pe cealalta parte, mai tii acolo 10 secunde si apoi il bagi prin spatele urechii sa vezi daca ti s-a facut gaura.
5. Desinfectezi cercelul ( il bagi putin in spirt ), apoi ti-l bagi in ureche.
Ai grija ca te va durea cam 1-2-3 zile si ti se va scurge putinica substanta(... )
Eu mi-am facut cam 17 gauri adica am facut una dupa aia m-am razgandit s-a astupat si tot asa
Sper ca te-am ajutat Succes Funda?

| CrazyGirl2 explică (pentru Kikideea):

Mersi mult!

| Kikideea a răspuns (pentru CrazyGirl2):

Cu placere, sper ca te-am ajutat... Nu e chiar asa greu, dar trebuie sa ai curaj si sa iti doresti mult acel lucru

4 răspunsuri:
| Kikideea a răspuns:

Poi Buna depinde acum unde vrei ( scuze trebuie sa specifici si locul )
Deci la intrebarea asta nu cred ca iti va da vre un user un rasp concret, sau nu stiu ca este mult de scris... Succes

| CrazyGirl2 explică (pentru Kikideea):

In ureche vreau...dac poti sa ma informezi ti-as fi recunoscatoare(si ti-as da funda)