| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Are ceva daca am spalat hainele in masina fara detergent? Pentru ca asa am facut mai intai ca am uitat de detergent, asta era pe la 2 si ceva si acum am dat iar drumul la masina sa se mai spele o data dar cu detergent de data asta, oare e ok sau? Sau acum oare s-a infectat masina sau ceva de genul? Cum s au spalat hainele fara detergent in prima tura

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fara detergent doar le-ai bălăcit. Daca ai probleme cu tinerea de minte, lasa pe altcineva sa faca asta.
La 30 de grade microbii din masina nu dispar.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru darrio2007):

Doar la 60 de grade si la mai mult?

| ioana748 a răspuns:

Este ok, nu s-a intamplat nimic. Le ai spalat de doua ori, vor fi perfecte.

| Torrpi a răspuns:

Nu are nimic. Chiar daca prin absurd s-ar fi infectat masina ta, se curata acum cu detergentul. Nu mai fiti paranoici. Ar trebui sa fii tu infectat inaintea hainelor.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Torrpi):

Si la 30 de grade se curata bine masina de microbi? Daca e dergent

| Torrpi a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Da.
Dar important e sa se curete hainele tale.