| georgyg98_9546 a întrebat:

Am aflat ca baiatul de care imi placea fumeaza, si prietenei mele ii place de el, iar ei cand stateau afara, el a venit si i-a spus sa vina pana in scara, acolo el a incpeut sa fumeze de fata cu ea, ea a fugit.Cand am venit eu de la scoala, ea era foarte speriata, mi-a spus"Nu-mi pot scoate imaginea cand el a inceut sa fumeze din minte", era foarte speriata.Eu stiam ca el fumeaza inca din iarna, dar nu i'am spus pentru ca nu vroiam sa sufere. Pot spune ca mai simt ceva pentru baiatul respectiv.Asta nu conteaza, Important este cum se simte prietena mea, I'am spus"EL nu te merita". Si ne'am propus ceva"Fara el prin preajma", este bine cum am reactionat?, ce ii pot spune prietenei mele?happy funda

2 răspunsuri:
| Anxx a răspuns:

Nu inteleg de ce prietena ta a suferit asa un soc cand a fazut pe cineva fumandstraight face. Vezi oameni care fumeaza la orice pas, iar prietena ta cred ca are ori 10 11 ani, ori are o problemathinking

| Iuus a răspuns:

Alegerea ta e interpretata corect deoarece el sigur nu ar fi trebuit sa ii arate vestea asa de urat; ar fi trebuit sa o ia usor daca stia cum reactioneaza. Ai putea sa o iei usor, si sa ii spui ca poate el chiar o place si pentru ca o resprecta a vrut sa ii spuna toate secretele pe care le are el. Ea trebuie sa inteleaga deoarece daca chiar il place va reusi sa il intelega. Nu e usor sa te lasi de fumat, si iti creaza o satisfactie [ chiar daca nu e sanatos ]. Incet va vedea ca nu e usor sa il indeparteze daca chiar il iubeste.